TB.1.114

Elektronika laboratórium 1-2.

A laboratóriumban 2 félév során a hallgatók tapasztalatot szereznek az áramkörépítésben, elindulva a. legegyszerűbb diódás és egytranzisztoros áramköröktől eljutva az összetett, műveleti erősítős áramkörökig. A laboratórium első félévében szimulációs tevékenység is folyik, diódás, bipoláris tranzisztoros és FET-es áramkörökkel ismerkednek a hallgatók. A tárgyak megalapozzák a későbbi szakirányos és modulos laborokat.

Digitális technika laboratórium

A tárgy a harmadéves Biztonságtechnika szakos hallgatók számára adja meg az elméleti ismeretek mellé a gyakorlati tapasztalatot. A mérések során egyszerű áramköröktől elindulva viszonylag összetett rendszerekig jutnak el. Az áramkörök megépítése elemi logikai áramkörökből történik, biztosítva a megfelelő szemlélet kialakítását.

A laboratórium az azonos nevű szakirányos tárgyhoz tartozó gyakorlati tudás megszerzését biztosítja, a nappali BSc tanulmányok 4. félévében. A laborban egyszerre legfeljebb 12 fő tud mérni. A mérések egyedileg történnek, minden hallgatónak külön mérőhelyet biztosítunk az önálló munka lehetőségét biztosítva. A mérések analóg és digitális témákat is lefednek. A laboron teljes rendszerek mérése történik, mint például motor fordulatszám szabályozó áramkör, A/D átalakító, D/A átalakító, kapcsolóüzemű tápegységek, illetve megalapozzuk a következő féléves munkát (a Jel- és képfeldolgozás című tárgy számára) mikrovezérlős (Microchip PIC18) szimulációval.

Analóg áramkörök és érzékelők laboratórium

A tárgy a másodéves Biztonságtechnika szakos hallgatók számára adja meg az elméleti ismeretek mellé a gyakorlati tapasztalatot. A hallgatók tapasztalatot szereznek az áramkörépítésben, elindulva a legegyszerűbb diódás és egytranzisztoros áramköröktől eljutva az összetett, műveleti erősítős áramkörökig. Az áramkörök megépítése diszkrét alkatrészekből történik, biztosítva a megfelelő szemlélet kialakítását.