TA.2.209
Műszertechnika projekt 1-2.
A laboratórium az önálló mérnöki munkavégzést alapozza meg. A nappalis hallgatóink a BSc tanulmányok 6. és 7. félévében hallgatják a tárgyat. A laborban egyszerre legfeljebb 10 fő tud dolgozni. A két félév alatt oktatói felügyelet mellett,a széles területet felölelő témakörökből szabadon választott projekttéma kidolgozását végzik el a hallgatók. A projekteken általában egy, maximum 2 fő dolgozik. A második félév végére szinte mindenkinél egy bizonyos szinten működő „készülék” a termék. Néhány projekttéma ízelítőül az elmúlt évekből: in-circuit tesztelés elektronikájának fejlesztése, Internetről vezérelhető mérőrendszer, hordozható EKG, objektív audiometria, digitális oszcilloszkóp, vasúti sínen lévő akadályok optikai felismerése.
Elektronikai- orvostechnikai műszerek és tesztelés laboratórium 1-2.
A laboratórium az azonos nevű modultárgyhoz tartozó gyakorlati tudás megszerzését biztosítja, a nappali BSc tanulmányok 5. és 6. félévében. A laborban egyszerre legfeljebb 10 fő tud mérni. A mérések párban történnek, biztosítva a team-ben való munkatapasztalat megszerzését. A mérések 70%-a a teszteléshez, elektronikához és a beágyazott rendszerekhez kapcsolódik, 30%-a az orvostechnikához és orvosi műszerekhez.A két félév során általában 20 alkalommal mérnek a laboratóriumban a hallgatók. A rendelkezésre álló idő fennmaradó részét üzem- kórház- illetve szakmai kiállítás-látogatásra vagy külső előadók műszer- vagy technológia-bemutatóira fordítjuk. Vannak olyan témák, amelyek az egy év során többször is előkerülnek, egymásra épülő, egyre magasabb szinteken foglalkoznak vele a hallgatók.Laboratóriumunkat folyamatosan fejlesztjük, az utóbbi években méréseink 70%-a lecserélésére, korszerűsítésre került. Néhány mérési témánk: Rohde&Schwartz TSVP tesztelő készülék, Optikai tesztelés, Peremfigyeléses áramkörvizsgálat, Mérőrendszerek programozása (PXI, LXI), CAN buszos mérőrendszer, Kalibrálás, EKG készülékek, Pacemaker és pacemaker teszter, Audiométer, Spirométer.
Beágyazott rendszerek laboratórium
A laboratórium az azonos nevű szakirányos tárgyhoz tartozó gyakorlati tudás megszerzését biztosítja, a nappali BSc tanulmányok 4. félévében. A laborban egyszerre legfeljebb 12 fő tud mérni. A mérések egyedileg történnek, minden hallgatónak külön mérőhelyet biztosítunk az önálló munka lehetőségét biztosítva. A mérések analóg és digitális témákat is lefednek. A laboron teljes rendszerek mérése történik, mint például motor fordulatszám szabályozó áramkör, A/D átalakító, D/A átalakító, kapcsolóüzemű tápegységek, illetve megalapozzuk a következő féléves munkát (a Jel- és képfeldolgozás című tárgy számára) mikrovezérlős (Microchip PIC18) szimulációval.
Jel- és képfeldolgozás laboratórium
A laboratórium az azonos nevű szakirányos tárgyhoz tartozik, a nappali BSc tanulmányok 5. félévében. A laborban egyszerre legfeljebb 12 fő tud mérni. A mérések általában egyedileg történnek, de vannak 2 fős team-ben végzett méréseink is. A tárgy keretein belül alapvető DSP (digitális jelfeldolgozás), képfeldolgozási, FPGA fejlesztési, illetve mikrovezérlő fejlesztési tapasztalatot szerezhetnek a hallgatók. A mikrovezérlős és FPGA-s méréseink természetesen demo-paneleken történnek, így a fejlesztés eredményének működése rögtön élőben ellenőrizhető.