Intézetünk a Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán a villamosmérnöki szakon a kooperatív képzés elindítója volt. A kooperatív képzés második évében már a 88 fő harmadéves hallgatóból 31 fő vett részt e képzési formában. A harmadik évben ez a szám 85 főből 58 fő. Jelenleg a III.-d éves mintegy 90-95 %-a veszi fel a kooperativképzést. A kooperatív képzés során a hallgatók a hét egy napján a főiskolai tematikákat meghaladó gazdasági, pénzügyi, szakmai témaköröket is hallgatnak, valamint kommunikációs tréningen vesznek részt. A kooperatív képzést támogató cégek skálája az egyéni vállalkozóktól a multinacionális vállalatokig terjed. A kooperatív hallgatók 40 %-át véglegesen alkalmazzák a gyakorlati képzést nyújtó cégek.